Göztepe Yeni Stadında İlk Galibiyetini Aldı

İzmir ekipleri içinde Süper Lig’de yer alan Göztepe, yeni stadının açılış maçında kazanmayı başardı. Yeni stadyum çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ilk maç mabette oynandı. Bu maçta Beşiktaş takımı ağırlanırken, zorlu randevudan sarı kırmızılı takım galip olarak ayrılmasını bildi. Rakip takımda teknik heyet eksikliği bulunurken, etkisi son ana kadar hissedildi. Ayrıca Göztepe taraftarı ile bütünleşerek, çok daha fazla efor sarf ettiği bir karşılaşma oynadı. İlk yarının ortalarında gelen ilk gol takımı öne geçirdi. Bu gol Halil Akbunar tarafından kaydedildi. Aynı zamanda bu gol, yeni stadyumda atılan ilk gol olarak tarihe geçti. Rakibin golünü ise kısa bir süre sonra penaltıdan Burak Yılmaz kaydetti. Restbet kullanarak beklentilerinizi karşılayabilirsiniz.

Tüm Goller İlk Yarı Süresi İçinde Geldi

Etkili performans gösteren takımların durumu birçok açıdan öne çıktı. Restbet verimliliği ile beğeni topluyor. Açılış maçını kazanmak isteyen Göztepe, bu hayalini gerçekleştirmiş oldu. Taraftarında desteği ile özel bir mücadele verildi. Öyle ki öne geçen Göztepe, rakibinin golüne engel olamasa da Borges ile gelen gol sayesinde bir kez daha öne geçmesini bildi. Bu gol aynı zamanda maçın son golü oldu ve mücadele bu skorla tamamlandı. Tartışmalı pozisyonlar olurken, Beşiktaş kulübünün itiraz ettiği birde kural hatası olayı yaşandı. Göztepe istediği sonucu alırken, Beşiktaş takımı şampiyonluktan bir adım daha uzaklaşmış oldu.

Göztepe Rakibini Puan Durumunda Yakaladı

Yeni stadyumun açılış maçında Göztepe ile Beşiktaş arasında kora kor bir çekişme yaşandı. Göztepe bulduğu iki golle üç puanın sahibi taraf oldu. Bu durum aynı zamanda rakibi ile puanlarını çok yakın hale getirdi. Aradaki farkı bire indirdi. Lige kötü başlayan ve düşme potası tehlikesi yaşayan ekip, şimdi üst sıralardaki yerini almayı başardı. Performansı ile daha iyi işler çıkaracağının sinyalini de verdi. Gelecek maçlar daha etkili bir Göztepe için belirleyici olacak. Yeni statla beraber bu durumun gerçekleşme ihtimali çok daha artmış oldu.

Related posts

Leave a Comment